Alexandre Tharaud 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Alexandre Tharaud

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

16
Şubat
Cumartesi
2019
20:30

Bitiş

16
Şubat
Cumartesi
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Alexandre Tharaud Ankara etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın neredeyse en prestijli tüm salonlarında ve en gözde orkestralarıyla sahneye çıkan 37 albümünün yanı sıra Haneke'nin ödüllü "Amour" filminin müziklerine de imzasını atan ünlü Fransız piyanist Alexandre Tharaud, Ankara Piyano Festivali kapsamında ilk defa 16 Şubat’ta CSO Konser Salonu'nda. 

Altus Kültür-Sanat tarafından düzenlenen Ankara Piyano Festivali, Alexandre Tharaud’un eşsiz resital performansıyla devam ediyor. 

Resital Programı: 
François COUPERIN: 
La Logivière 
Les Calotins 
Les Rozeaux 
Passacaille 
Les Ombres errantes 
Tic Toc Choc ou Les Maillotins  

Jean-Henry D'ANGLEBERT: 
Fugue grave 
Ouverture de Cadmus, d'après Lully 
Sarabande d'Anglebert 
Variations sur les folies d’Espagne 

Jean-Philippe RAMEAU: 
Gavotte et doubles (extrait de la Suite en la)  

MAHLER / THARAUD: 
Adagietto (extrait de la symphonie n°5) 

BEETHOVEN: 
Sonate opus 110 

1968 doğumlu Fransız piyanist ilk piyano derslerine 5 yaşında Paris'te hocası Carmen Taccon-Devenat'tan "piyano ile nasıl nefes alınacağını" öğrenerek başladı. Müzik eğitimini Paris Konservatuarı'nda tamamlayan sanatçı, dünya çapındaki konserleri ve büyük beğeni toplayan albümlerinin ardından Fransa Kültür Bakanlığı tarafından müzikal alandaki başarıları nedeniyle ‘Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres’ ile ödüllendirildi. The Guardian Fransız piyanisti "Sahneden, bitmeyen bir enerji ve canlılık yayıyor" ile tanımlıyor!  

Alexandre Tharaud'un sahneye çıktığı dünyanın prestijli salonları arasında ilk akla gelenler Carnegie Hall, Wigmore Hall, Queen Elizabeth Hall, Tonhalle, Muziekgebouw, Concertgebouw, Boston Symphony Hall, John F. Kennedy Centre, Walt Disney Hall, Suntory Hall, Beijing Concert Hall, Shanghai Oriental Art Center, Théâtre des Champs-Elysées, Opéra de Versailles, Victoria Hall ve Santa Cecilia. Birlikte aynı sahneyi paylaştığı orkestralar arasında ise Utah Senfoni, Cleveland Senfoni, Tokyo Metropolitan Orkestrası, WDR Sinfonieorchester, Toronto Senfoni, Taïwan Ulusal Senfoni Orkestrası, Japan New Philharmonic, Kansai Philharmonic, Singapore Senfoni, München Kammerorchester, Fransa Ulusal Orkestrası, Fransız Radyosu Filarmoni Orkestrası, Londra Filarmoni Orkestrası, Royal Concertgebouw, Varşova Senfoni gibi önemli orkestralar sayılabilir. Lionel Bringuier, Bernard Labadie, Rafael Frühbeck de Burgos, Georges Prêtre, Marc Minkowski, Stéphane Denève, Leo Hussain, David Zinman, Yannik Nézet-Séguin ve Claus Peter-Flor gibi isimler ise sanatçının aynı sahneyi paylaştığı şeflerden bazıları. Ludwigsburg Festival, BBC Proms, Edinburgh International Festival, Gergiev Festival (Rotterdam), Aix-en-Provence, La Roque d’Anthéron, Schleswig-Holstein, Rheingau, Ludwigsburg, Ruhr Piyano Festivali, Nuits de Décembre de Moscou ve Rimini de davet aldığı festivaller arasında.  

Geçtiğimiz sezon, ERATO/Warner Classics etiketiyle yayınlanan tüm zamanların en büyük Fransız şarkıcılarından Barbara anısına saygı albümünün yanı sıra 20 yıllık oda müziği partneri çelist Jean-Guihen Queyras ile Brahms seslendirdiği albümü de olmak üzere iki albümü birden piyasaya çıkan sanatçının toplam 37 albümü bulunuyor.

ETKİNLİK YERİ

Yer
CSO Konser Salonu
Adres
Talatpaşa Bulvarı 38-A Ulus ULUS / Ankara