Bavuldaki Hayatlar 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Bavuldaki Hayatlar

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

15
Mart
Cuma
2019
20:00

Bitiş

15
Mart
Cuma
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Bavuldaki Hayatlar Ankara etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bavuldaki Hayatlar, Türk işçilerinin Almanya’ya gidişlerinin 50. Yılı nedeniyle kaleme alınmış bir oyun. Öncelikle “göç olgusunu” ele alıyor.

Bu olgudan yola çıkarak, insan ilişkilerine odaklanan bir sahne yapıtı.  Oyun içeriğinde parçalanan aileler;  zorunlu koşullar nedeniyle ihmal edilmiş ve akrabalara terk edilmiş çocuklar esas alınıyor.  Ebeveyn-çocuk ilişkisinde yaşanan karşılıklı  özlemin yanı sıra,   bu sosyal durumun toplumsal sonuçları mercek altına alınıyor  ve  "göç" olgusunun sebeplerine  çok  boyutlu  ve eleştirel bir bakış getiriliyor. Göç etmiş ailelerin çocuklarıyla yapılmış görüşmelerden yola çıkılarak yaşanmış öyküleri sahneye taşıyan oyun, belgesel ve epik özellikler barındırıyor.

Bavuldaki Hayatlar, anlatılan öyküler çerçevesinde giderek kuklaya dönüşen aile bireylerinin ve ‘baş aktör’ olmak isteyen sahne kahramanlarının (akrabaların) ilginç bir fotoğrafı aynı zamanda.  

Goethe Enstitüsü ve Tiyatro TEMPO’nun ortak projesi olan bu oyun çok sayıda ödülü olan Alman gazeteci-yazar Anja Tuckermann tarafından yazıldı.

ETKİNLİK YERİ

Yer
Tiyatro Tempo
Adres
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 114/C MALTEPE / Ankara