Edip Akbayram 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Edip Akbayram

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

22
Mayıs
Çarşamba
2019
20:30

Bitiş

22
Mayıs
Çarşamba
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Edip Akbayram İstanbul etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kapı açılış: 20.30 
Edip Akbayram: 21.00 

Edip Akbayram, en özel repertuvarı ve efsaneleşmiş şarkıları ile 22 Mayıs’ta Zorlu PSM Atlantis Yapım işbirliğiyle gerçekleşen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM’de!

1968 yılında İstanbul’a gelip profesyonel müzik çalışmalarına başlayan sanatçı, 1972 yılında Aşık Veysel’in bir şiirinden esinlenerek gerçekleştirdiği ilk bestesi olan “Kükredi Çimenler”adlı 45’liğiyle Günaydın Gazetesi’nin yeniden düzenlediği “Altın Mikrofon Ödülü” kazandı. “Aldırma Gönül” ve “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı parçalarıyla satış rekorları kıran ve altın plak kazanan  
sanatçının çeşitli kuruluşlar tarafından verilen 250 kadar ödülü mevcut.  

1974’te Dostlar Orkestrası’nı kurdu ve Anadolu rock müziğinin önde gelen isimlerinden biri oldu. Daha sonra Kara Kuzu, Deniz Üstü Köpürür ve Garip adlı 45’liklerle ödüller aldı ve ünü yurt çapında duyulan bir sanatçı oldu. 1981-1988 yılları arasında bestelerinin TRT’de çalınması yasaklandı. 90’ların ortasından itibaren, özellikle Türküler Yanmaz albümüyle yeni bir çıkış yapt ve kendi çizgisinde sapmadan yürümeye devam ettiğini gösterdi.  

Edip Akbayram, şarkılarında Fikret Kızılok ve Cem Karaca’nın Anadolu ezgilerini pop çizgisinde söylemelerini örnek olarak aldı; renk ve çizgide tamamen bir Edip Akbayram üslubu olarak geliştirdi. Sonuçta ortaya, yapmayı arzuladığı toplumcu müzik çıktı.

ETKİNLİK YERİ

Yer
Zorlu PSM - Turkcell Sahnesi
Adres
Zorlu Center, 34340, BEŞİKTAŞ / İstanbul