Esra Sert ile Yaratıcılık, Kendi Sesini Bulmak 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Esra Sert ile Yaratıcılık, Kendi Sesini Bulmak

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

10
Nisan
Çarşamba
2019
19:30

Bitiş

10
Nisan
Çarşamba
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Esra Sert ile Yaratıcılık, Kendi Sesini Bulmak İstanbul etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

"Yaratıcı bir yaşam sürmek sadece mümkün değil, gereklidir”. Bu eğitim, Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın, yazarı Estes’in yöntemleriyle kendi içimizde yaratıcılığın fitilini ateşlemek üzere hazırlandı. Estes’in kendisiyle yaratıcılık üzerine çalışan Esra Sert aldığı eğitimi bu buluşmaya taşıyor.

Jung’çu analist Clarisa Pinkola Estes yaratıcılığı bazı kişilere ait bir nitelik olarak görmez. Yaratıcılığı sanat olarak da sınırlamaz, aktivizmi, sosyal medya projelerini, ruhsal çalışmaları, eğitimi, iyi yürekli girişimciliği yaratıcı eylemler olarak görür.

Kurtlarla Koşan Kadınlar (KKK),  dünyada kadınlara yaratıcı yaşamın el kitabı olarak hizmet ediyor. Kadınlara özünde oldukları “şeyi” vahşi benliklerini hatırlatarak; yaratan, besleyen, beslenen yaşamı bilgece yaşayan doğal hallerine dönmeleri için yardım ediyor.    

Çalışmanın odağında katılımcıların kendi iç dünyalarına yönelmeleri var. Ruhsal bir çalışma ve keşif teşvik ediliyor. Eğitim, katılımcıların, zaten var olan yaratıcılığın fitilini ateşlemeleri, önündeki engelleri fark etmeleri ve bu engelleri ortadan kaldırmak için harekete geçmeleri yönünde tasarlandı.

KKK’ı okumuş olmanız ya da önceki iki eğitime katılmış olmanız gerekmiyor. Faydalanacağımız Estes hikayelerini, Esra eğitimde aktaracak ve kitapta yer almayan ama Estes’in inzivaları sırasında anlattığı bazı hikayeler ve pratiklere de yer verecek. KKK’daki Manawee  (sf134) ve Küçük Kibritçi Kız  (sf 359) hikayelerinin okunmasını ise sadece tavsiye ediyoruz.

Esra Sert Hakkında
"Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence eğitimi yaşamımı kökünden etkiledi. Mindfulness, sinir sistemi regülasyonu ve esnek dayanıklılık alanlarında gruplarla ve bireylerle çalışıyorum. Travma entegrasyonu ve yaratıcılık  konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar Kitabı’nın yazarı Clarisa Pinkola Estes’in kendisi ile yaptığım çalışmalar ışığında gruplara kolaylaştırcı rolüyle destek veriyorum.

İstanbul Üniversitesi’nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi ‘nde İngiliz Devleti’nin Chevening Bursu ile antropoloji masterı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kısmını NTV’de geçirdim.

Yirmi iki yıldır yoga ve meditasyon yapıyorum. Yoga ve meditasyon hocalığına eğitmen eğitimi vererek devam ediyorum."

ETKİNLİK YERİ

Yer
Joint İdea Arnavutköy
Adres
Arnavutköy Mahallesi, Takkeci Sk. No: 3-5 ARNAVUTKÖY / BEŞİKTAŞ / İstanbul