Gezginfest Van 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Gezginfest Van

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

21
Haziran
Cuma
2019
12:00

Bitiş

23
Haziran
Pazar
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Gezginfest Van 2019 etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gezginfest Van bu yıl 21 -22 - 23 Haziran tarihinde aynı yerinde tüm festivalcileri bekliyor... 

Doğunun ilk müzik festivali olma özelliğini taşıyan GezginFest Van, 2019 yılında yine aynı yerinde 21-23 Haziran 2019 tarihlerinde festival severlerle buluşacak. Sanatçı “ Duman “  ile duyurusu yapilan festival 20’ den fazla sanatçısıyla bu yıl da Türkiye' nin en büyük line- up'larından birine ev sahipliği yapacak.  

Gezgin Fest, Van Gölü kıyısında bulunan Gevaş Ada İskelesinde unutulmaz anlar yaşatacaktır. 

Interrail Turkiye tarafından gerçekleştirilen proje, sosyal farkındalığı öne çıkarmakla birlikte, ülkenin her tarafından insanları festival alanında world müzik temasıyla yan yana getirecektir. Aynı zamanda kendi bölgesinde uluslararası bir festival olma niteliğini de kazanarak, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan gibi ülkelerden sanatçılar ile benzeri olmayan bir festival deneyimi yaşacataktır.  
Festival benzersiz coğrafyası ile de kendini gösterecektir. Van gölü ekspresi treni ile yolculuk , Akdamar adası, Urartu tarihi ve muhteşem Van Kahvaltısı’yla, güzel bir doğu kültürü sentezi eglenceyi festival alanından şehre taşıyacaktır  ; sosyal yaşam alanları, oyun parkları, kütüphaneler, engelli çocuklarımızın eğlenebileceği parkurlar, pati dostlarımız için eğlence alanları ise festival alanında festivalcileri karşılayacak sürprizlerle dolu olacaktır .  

İnsanı ve doğayı seven, hayvan dostlarımıza şefkat gösteren, ‘‘mutluluk paylaştıkça güzeldir’’ felsefesini benimseyen ve binlerce insanı yan yana getiremeyi amaçlayan festival; huzur, mutluluk ve eğlence dolu 3 gün için katılımcılarını beklemektedir.

ETKİNLİK YERİ

Yer
Gevaş Ada İskelesi Ahtamara Tesisi
Adres
Dokuzağaç Köyü GEVAŞ / Van