Işıltılı Haşereler 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Işıltılı Haşereler

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

23
Mart
Cumartesi
2019
20:30

Bitiş

23
Mart
Cumartesi
2019
22:00

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Işıltılı Haşereler İstanbul etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Işıltılı Haşereler Profilo Kültür Merkezi Küçük Salon'da! 

"Sizi iki harika insanla; Jill ve Ollie ile tanıştıralım. Mükemmel çift, kusursuz anne-baba ve rüya evleri’nin gözde sakinleri… ancak her şeyde olduğu gibi, kusursuzluk yolunda da ödenmesi gereken bedeller vardır. Şimdi Jill ve Ollie bu yolda ödedikleri bedelleri anlatacaklar, biz de bir karara varacağız: jill ve ollie iyi insanlar mı yoksa kötü insanlar mı? Sonuçta ne derler bilirsiniz: “cehennem başkalarıdır.”Kentsel dönüşüm projesi için seçilen çiftimiz ollie ve jill’e, ileride oldukça değerleneceği tahmin edilen bir semtte, yıkık dökük bir ev verilir. Çiftimiz sahip oldukları bu evi nasıl kazandıklarını anlatmak için sabırsızlanmaktadırlar. Fakat rüya evleri’ni elde edebilmek için birçok şey yapmıştırlar, bunlardan bazıları pek de iyi şeyler sayılmazlar, hatta bayağı korkuçturlar ve sarsıcı… 

Bazılarınız onların gerçekten kötü bir çift olduğunu düşünebilirler ama onlar iyi insanlar, en azından kendileri böyle umuyorlar. Peki, iyi olmak için ummak yeterli midir? Ollie ve Jill yaptıklarını gerekçeleriyle birlikte bize anlattıklarında, onları gerçekten anlayabileceğimizi düşünüyorlar. Yaptıkları ne kadar korkunç olursa olsun onlara hak verebilecek miyiz? Umdukları gibi iyi insanlar olduklarını kanıtlayabilecekler mi? 

Philip Ridley, modern birer meddah gibi kullandığı oyuncularla, bizleri ollie ve jill’in ışıltılı hayatlarına dahil ediyor. 

Yönetmen: Eyüp Emre Uçaray 
Yardımcı Yönetmen: Mehmet Nuri Yavuzer 
Yazar: Philip Ridley 
Çeviren: H.Can Utku 
Oynayan: Pınar Çağlar Gençtürk, Ünal Yeter, Selen Uçer 
Dekor & Işık Tasarımı: Cem Yılmazer 
Kostüm Tasarımı: Hilal Polat 
Müzik Tasarım: Eda Er 
Temsilci : Tolga Güleryüz 
Teknik Uygulama: Muhammed Ali Dönmez 
Proje Asistanları: Esat Özcan, Hazal Demirgürz

ETKİNLİK YERİ

Yer
Profilo KM Küçük Salon
Adres
Cemal Sahir Cad. No: 33 MECİDİYEKÖY / İstanbul