Jehan Barbur 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Jehan Barbur

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

30
Nisan
Salı
2019
21:30

Bitiş

30
Nisan
Salı
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Jehan Barbur İstanbul etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en başarılı vokallerinden ve şarkı yazarlarından biri olan Jehan Barbur, 30 Nisan “Dünya Caz Günü”nde, Tamirane Akasya sahnesinde seninle buluşmaya geliyor!

En sevilen şarkılarını ve son çıkardığı albümü “Ürkerek Söylerim”den seslendireceği parçalarıyla unutamayacağın bir Jehan Barbur konseri dinlemeye hazır ol! 

Jehan Barbur’un diğer albümlerde olduğu gibi yine prodüktörlüğünü üstlendiği yedinci  solo albümü “Ürkerek Söylerim” Ada Müzik etiketiyle çıktı.  Barbur, ilk defa kendine ait olmayan şarkılar seslendirdiği,  daha ziyade yorumcu kimliğinin ön planda olduğu bir albümle karşımıza çıkıyor. “Çocukluğunda, yüreğine dokunmuş,  ezgi ve sözlerine özellikle önem atfettiği” türküleri seçerek bu albümü yaptığını belirten sanatçı, albümde on türkü seslendirmiş. Albümde Keklik İdim Vurdular, Dağlara Küstüm Ali, Sen Bir Aysın-O Yar Gelir, Şu Karşıki Dağda Kar Var, Gesi Bağları, Ey Şahin Bakışlım, Manastırın Ortasında, Altın Yüzüğüm Kırıldı, Bir Ay Doğar ve Hış Hışı Hançer türkülerine yer veren sanatçı, her şarkıda farklı müzisyen ve aranjörlerle çalıştı. Çağrı Sertel, Eylül Biçer, Emir Altuğ Karakaya, Cenk Erdoğan,  Evrim Tüzün, Onur Başkurt ve Kemal Evrim Aslan’ın aranjör olarak isimlerinin olduğu bu albümde her şarkı farklı bir tatla yeniden yorumlandı.  

Yıllardan beri süre gelen ve herkesin hayatında farklı bir hatırası ve etkisi olan bu türküleri, yeniden yorumlarken, geleneklerine saygıda kusur etmemeye özen gösterdiğinden, albümün adını “Ürkerek Söylerim” koyduğunu belirten Jehan Barbur, konserlerine, eski albüm şarkılarını, yeniden yorumladığı bu türkülerle harmanlayarak devam etmektedir.

ETKİNLİK YERİ

Yer
Tamirane Akasya
Adres
Acıbadem Mahallesi, Akasya AVM, 1. Kat ACIBADEM / İstanbul