Karton Şehir 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Karton Şehir

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

21
Nisan
Pazar
2019
12:00

Bitiş

21
Nisan
Pazar
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Karton Şehir İstanbul etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gaye Cankaya'nın yönettiği Karton Şehir tiyatro oyunu, Zorlu PSM - Turkcell Platinum sahnesinde sizlerle... 

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında, Zorlu Holding’in 50. yılı anısına 15 yıl önce kurulan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 2003’ten bu yana 800 binden fazla çocuğu tiyatroyla tanıştırdı. Zorlu Çocuk Tiyatrosu 15. yılında, Zorlu PSM’de başlayacağı yeni sezonuyla tiyatronun eğitici, öğretici ve eğlendiren sesini duyurmaya devam ediyor.  

Karton Şehir’de rengarenk bir serüven sizleri bekliyor! 

Okulun tüm öğrencileri yılsonu gösterisi için tatlı, telaşlı bir hazırlık içindedirler. Başkahramanımız “Çocuk”  diğer öğrencilerden biraz daha uyumsuz ve yaramazdır. Sene sonu gösterisinde gladyatörler, prensesler, okulun muhteşem korosu şovlarına başlamak üzeredirler. Ancak gösteride başrol olmayı isteyen Çocuk sadece balon şişirme görevini edinebilmiştir. Bu işin arkasında yatan gerçekler açığa çıkınca çocuk biraz huysuzlanır. Gösteri onun planları doğrultusunda işlemeye başlayınca işler çığırından çıkar. Tüm bunların sonunda Çocuk kendine bir Karton Şehir kurmaya ve oranın kralı olmaya karar verir. Böylece muhteşem Karton Şehir macerası Çok eğlenceli, çok çılgın bir dünyada başlar. Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor. 4 yaş ve üzeri seyircisine Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde perdelerini açan oyun, çocuklara “birlik olmanın” ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor. Eşsiz bir çocuk müzikali olan oyun, rengârenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda da son derece öğretici birçok mesaj içeriyor. Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği KARTON ŞEHİR çocuklara eğlenceli, coşku dolu bir zaman geçirmeyi vadediyor.  

Anadolu’da 12 şehri gezecekler...  

15-16 Ekim 2018 tarihinde, ilk kez sezon içinde Anadolu’da temsillerine başlayacak Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun gerçekleşecek tüm Anadolu temsilleri ücretsiz yapılacak. Anadolu’daki çocuklarla 12 şehirde buluşacak Zorlu Çocuk Tiyatrosu, bu turnenin desteğini Zorlu PSM’de yapılan Zorlu Çocuk Tiyatrosu gösterimlerinin bilet geliriyle  
karşılayacak. İstanbul’daki temsiller için alınan her bilet, Anadolu’daki bir çocuğun tiyatroya gitmesine vesile olacak. 15. Yaşını, devam edeceği Anadolu turnesiyle kutlayan Zorlu Çocuk Tiyatrosu; 50 İstanbul temsili, 50 Anadolu temsiliyle sezonunu tamamlayacak.  

Sivil toplum kuruluşlarıyla iş birlikleri olacak.  
Bir yandan Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun İstanbul’daki tüm temsillerinde 150’şer adet bilet, her ay farklı bir sivil toplum kuruluşu ile paylaşılarak, gerek İstanbul’da gerekse Türkiye genelinde çocuklara renkli bir dünyanın kapıları aralanacak. 

Yazar: Serdar Saatman 
Yönetmen: Gaye Cankaya 
Yardımcı Yönetmen: Zeynep Sevi Yılmaz 
Dramaturg: Yarkın Ünsal 
Işık Tasarım: Kerem Çetinel 
Koreograf: Taner Güngör, Köksal Ünal 
Şarkı Aranje ve Düzenleme: Efkan DEVELİ – Burak ACAR – Çise Damla DEVELİ 
Dekor Tasarım: Tarkan Akıncı, Merve Yörük 
(MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekor Tasarım Bölümü Ögrencileri) 
Kostüm Tasarım: Asude Kılıç, Kübra Yalçın 
(MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kostüm Tasarım Bölümü Ögrencileri) 

OYUNCULAR; 
ÇOCUK: Mert Arat 
DADI/CADI DADI: Zeynep Sevi Yılmaz 
ANNE: Dilek Demir 
BÜYÜKLÜK: Ömer Karasu 
ASİSTAN: Cansu Demirci 
NİLO: Mebrure Yağmur Anaz 
KİMYAGER: Yarkın Ünsal 
VATMAN/AİKİDO HOCASI: Hasan Demirci 
MÜDÜR/BASKETBOL KOÇU: Ayhan Bekdemir 
ÖĞRETMEN/BALE HOCASI: Gizem Yorgancıoğlu 
HALK/KURS ÖĞRENCİLER: Cansu Sabancı, Berkay Şansever

ETKİNLİK YERİ

Yer
Zorlu PSM - Turkcell Platinum Sahnesi
Adres
Zorlu Center, 34340 BEŞİKTAŞ / İstanbul