Kayıp Shrek Karlar Ülkesinde 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Kayıp Shrek Karlar Ülkesinde

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

13
Nisan
Cumartesi
2019
13:00

Bitiş

13
Nisan
Cumartesi
2019
17:00

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Kayıp Shrek Karlar Ülkesinde İstanbul etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kayıp Shrek Karlar Ülkesinde tiyatro oyunu, Torium Sahne'de sizlerle...

Karısı Fiona ve eşeği ile, Fiona’nın ailesine ziyarete giden Shrek’in kaybolması ile kendisini Karlar Ülkesi’nde bulması ile başlayan bir maceradır. Karlar ülkesinde, yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Yazın ortasında havalar çok soğumuş ve her yer karlar altında kalmıştır. Ülkedeki tüm bilginler bu durumun nedenlerini araştırmakta fakat doğanın doğal dengesinin neden bu kadar bozulduğunu henüz bulamamışlardır. Shrek farkında olmadan bunun nedenini öğrenir ve macera başlar.

Kendi ülkesinde 9 kardeşten biri olan Prens Hans , ülkesinde Kral olamayacağı için , Kraliçe Elsa’nın ülkesine gelip denizleri pet şişe ve atıklar ile doldurur, ağaçları keser, doğayı çöp ile doldurarak tahrip eder ve doğanın tüm dengesini altüst eder. Amacı ülkeyi zor durumda bırakıp, kral olmaktır fakat işler hiçte planladığı gibi gitmez. Oyun boyunca danslar ve müzikleri ile muhteşem bir görsel şölene sahip olan eser, Prens Hans’ın iyi bir insan olabilmesi ve doğaya neden kötülükler yapmaması gerektiğini anlatır. İnteraktif olan oyun,

-Ağaçların faydaları,
-Çevrenin temiz tutulmasının önemi-Nezaket kuralları
-Süt içmenin faydaları gibi mesajlar ile dolu olup, pedagoglarımızın belirlediği ve tavsiye ettiği süre olan, 45 – 50 dakika arasındadır. Milli Eğitim Müdürlüklerinin “Değerler Sistemi Programı”na uygun olarak yazılmış ve sahnelenmiştir.

Oyuncular
Ümit Bıyık
Furkan İnik
Ceren Aysu Orhan
Elif Kayhan

Genel Sanat Yönetmeni 
Alparslan Mehmet Bıyık

Genel Koordinatör
Hakan Gündüz 
Sahne Amiri 
Furkan İnik

Ses- Efekt
Oğuzhan Yağan 

ETKİNLİK YERİ

Yer
Torium Sahne
Adres
Turgut Özal Mahallesi, E-5 yolu Üzeri, 34513 Haramidere ESENYURT / AVCILAR / İstanbul