Mark Eliyahu 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Mark Eliyahu

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

01
Şubat
Cuma
2019
20:30

Bitiş

01
Şubat
Cuma
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Mark Eliyahu İstanbul etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dağıstan doğumlu besteci, aranjör ve kamança üstadı Mark Eliyahu, 1 Şubat’ta Zorlu PSM sahnesinde! 

Ortadoğu ve Balkanlar’ın ruhunu notalara döktüğü müziğiyle dinleyicilerine yıllardır duygu yoğunluğu hayli yüksek bir deneyim sunan Eliyahu için müzikolojist, besteci ve tar sanatçısı babasının önemi çok büyük. Müziğe babasının da verdiği ilhamla 4 yaşında keman çalarak başlayan sanatçı, 16 yaşında kendisini bağlama ve Azeri, İran ve Türk müziği konusunda yetiştirmeye karar verdi. Ardından iki yıllık bir süreç boyunca Bakü’de yaşayan Eliyahu, öğrencisi olduğu Adalat Vazirov’dan kemane dersleri aldı. 

1999 yılında İsrail’e dönmesiyle kariyerinin ilk önemli projesine dahil oldu. Babası Piris Eliyaho’nun, Esti Kinan-Ofarim, Alim Qasimov ve kızı ile birlikte farklı sanatçıların da katılımıyla gerçekleşen The Spirit of the East projesinde yer almasının ardından Israeli Chamber Orchestra of Ramat-Gan’la birlikte performanslar sergiledi. 

Ufak yaşından itibaren kendini Ortadoğu ve Balkan müziğinin geçmişi ve dinamikleri konusunda uzmanlaştıran sanatçı, 2004 yılında kaydettiği ilk albümü Voices of Judea’da o güne kadarki tüm birikimlerini sergilediği bir işe imza attı. 2005 yılında yayınlanan bu albümün ardından ise Aliza Elyon Israeli’nin Simple Prayers isimli tiyatro oyunu için müzikler besteledi. 
Sürekli üretimde geçen kariyeri boyunca Türk, İran ve Azeri müziği hakkındaki engin birikimini uzun süre zihinlerden çıkmayan performanslarda, hayli prestijli etkinliklerde sergileyen Mark Eliyahu, Filarmoni orkestrasıyla birlikte Nobel Ödülü Gecesi’nde çaldı, Kudüs Piyor Festivali’nden Uluslararası Ud Festivali’ne, Krakow Yahudi Festivali'nden İtalya'daki prestijli Fabrica Festivali'ne dünya festivallerinde hayranlıkla izlendi. Paris Pompidou Center'daki konseri ise şehir efsanesi oldu. 

Orta doğu ve Balkanların ruhunu Mark Eliyahu’nun notalarında hissetmek için 1 Şubat’ta Zorlu PSM’deki yerinizi alın! 

Kapı Açılış : 20:30 

Etkinlik Başlangıç : 21:00

ETKİNLİK YERİ

Yer
Zorlu PSM - Turkcell Sahnesi
Adres
Zorlu Center, 34340, BEŞİKTAŞ / İstanbul