Mirgün Cabas ile Cazibe 2018 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Mirgün Cabas ile Cazibe

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

10
Aralık
Pazartesi
2018
20:00

Bitiş

10
Aralık
Pazartesi
2018
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Mirgün Cabas ile Cazibe İstanbul etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Mirgün Cabas ile Cazibe, 10 Aralık'ta DOD Kanyon'da... 

*Bu bir The School of Life etkinliğidir. 

Cazibe (İngilizce Charm), şarkı ya da sihir anlamına gelen Latince “carmen” sözcüğünden türetilmiştir. Cazibeyi sıklıkla bizi büyüsü altına alan bir müzik parçasıyla ilişkilendiririz. Ortaçağda sözcük tam da bu sihir içeren anlamıyla kullanılırdı. Cazibeli kişi diğerlerini etkilemek ya da kontrol etmek amacıyla “büyü yapan” biriydi. Sonraları ise, sözcük ikinci anlamını kazandı: memnun ederek ve keyif vererek insanları kazanma sanatı; sosyal ilişkilerde zarafet becerisi. 

Bu daha derin anlamından hareketle cazibe, yalnızca çevremize komplimanlar saçmak ya da espri yapma anlarını kollamak demek de değil. 

Esas itibariyle insanları cazip kılanın özgünlük, dürüstlük, kendini sakınmamak gibi kritik kavramlarla yakın ilişkisi var. 
Bu etkinlikte felsefe, sanat ve tarihten derslerin ve örneklerin izini sürerek cazibenin bileşenlerini ve psikolojik dinamiklerini mercek altına alıyoruz. İş yaşamından hayatın diğer alanlarına bu geliştirilebilir sosyal beceriyi kendimiz için nasıl daha da ulaşılabilir kılacağımızı keşfediyoruz. 

Profesyonel Atölyeler Hakkında 

Profesyonel Atölyelerimiz; girişimciler, psikologlar, fikir önderleri ve CEO’ların uzmanlıklarını bir araya getirerek ve The School of Life’ın duygusal zekayı ve olgunluğu (emotional intelligence) geliştirmeye odaklanmış özgün uzmanlığından yararlanarak sizi, bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken araçlar ve stratejilerle donatır. 

Takvimde yer alan Profesyonel Atölyelerimize katılabilir; ayrıca bu atölyeleri içeren ve The School of Life’ın organizasyonlarda bireylerin ve ekiplerin gelişimi için tasarladığı Öğrenme ve Gelişim Müfredatını inceleyebilirsiniz. Kurumunuzun gelişim hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun öğrenme yolculuklarını birlikte tasarlayabiliriz. 

Atölye Lideri 
Mirgün Cabas gazeteciliğe 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara Bürosunda başladı. 1998 yılından itibaren 15 yıl boyunca NTV’de haber ve tartışma programları sundu, haber merkezinde yöneticilik yaptı. Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümünde Siyaset Haberciliği dersi verdi. Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. GQ dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında Her Şey programını CNNTürk’te hazırlayıp sundu. “Biz buraya nereden geldik?” sorusuna cevap aradığı, 2001: Eski Türkiye’nin Son Yılı başlıklı çok satan kitabı 2017’de Can Yayınları’ndan çıktı. 

The School of Life Istanbul 
The School of Life, yalnız çocuklukta değil yaşam boyu büyümeye inanan ve hayat için iyi fikirler sunan global bir kültür girişimidir. Buradaki dersler ve sıra dışı etkinlikler hayatı beklenmedik yeni bakış açılarıyla görmeye ve yeni sorulara kapı açmaya yardımcı olur.

ETKİNLİK YERİ

Yer
DOTKanyonda
Adres
Levent Kanyon, Teras Kat, Büyükdere Cad. No: 185 ŞİŞLİ / İstanbul