Neon Yerleştirme 2019 – Etkinlik & Bilet Bilgileri

Etkinlik sona ermiştir.
Neon Yerleştirme

ETKİNLİK BİLGİLERİ


Başlangıç

10
Şubat
Pazar
2019
14:00

Bitiş

10
Şubat
Pazar
2019
23:59

ORGANİZATÖR

ETKİNLİK DETAYI

Neon Yerleştirme etkinlik programı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Borusan Contemporary’de ayda bir gerçekleşecek olan odaklı sergi turlarında her ay çağdaş sanatın içinde yer alan mecralar ele alınacak. 

Odaklanılacak Sanatçılar: Laurent Bolognini, Ruby Anemic, Doug Aitken, Keith Sonnier, Brigitte Kowanz, Maurizio Nannucci, Ivan Navarro, François Morellet 

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda sıkça rastlanan endüstriyel üretiminin tekrar ve süreklilik gibi kavramlarını en iyi yansıtan mecra neon yerleştirmedir. Neon yerleştirmenin tarihsel gelişimi ile birlikte koleksiyondaki çağdaş temsilcileri olan Laurent Bolognini, Ruby Anemic, Doug Aitken, Keith Sonnier, Brigitte Kowanz, Maurizio Nannucci, Ivan Navarro, François Morellet ve eserleri tanıtılacaktır. Kowanz, Navarro ve Bolognini, yansıtıcı yüzeyler üzerine yaptığı neon yerleştirmeleriyle sürekli tekrar eden ve sonsuzluğa giden imgeler oluşturarak sanayi üretiminin karakteristik özeliklerini yansıtırken, Keith Sonnier 8. Kat toplantı salonundaki eseri ile üç boyutlu bir karalamayı andırır, Ruby Anemic ise Borusan Holding CEO ofisinde yer alan “Cesaret Yoksa Zafer de Yok” (No Guts No Glorry) adlı eseri için neon malzemesini tercih etmiştir.

ETKİNLİK YERİ

Yer
Borusan Contemporary
Adres
Rumelihisarı Mahallesi Baltalimanı Hisar Caddesi No: 5 Perili Köşk 34470 Sarıyer RUMELİHİSARI / İstanbul